Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Drut

(Liczba produktów: 84)
Marka
Kolor
Cena
-

Druty do tworzenia biżuterii srebrne, miedziane i stalowe

Druty wraz z blachami są podstawowym półproduktem stosowanym w jubilerstwie. Druty są również bazowym materiałem wykorzystywanym w technice wire wrapping. Jakiego rodzaju druty wykorzystuje się w rękodziele?

Drut miedziany

W naszym sklepie znajdziesz także duży wybór drutów miedzianych. Drut miedziany wykorzystywany jest do tworzenia elementów takich jak uszka (loopiki), oplotów, kółeczek (drut o średnicy 0,8 mm). Druty o grubościach 0,5 mm oraz 0,3 mm wykorzystywane są do oplotu w technice wire wrapping. Niezabezpieczona miedź stosunkowo szybko pokrywa się ciemnym nalotem. Aby uniknąć ciemnienia miedzi warto wybierać druty miedziane pokrywane specjalną przezroczystą warstwą ochronną. Większość dostępnych u nas drutów miedzianych jest w ten sposób zabezpieczonych przed ciemnieniem. Druty miedziane dostępne są w wielu różnych kolorach. Możesz wybrać naturalny kolor miedzi, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby do tworzonej biżuterii dobrać drut miedziany w innym kolorze jak np. złotym, srebrnym, tytanowym, hematytowym, szampańskim, różowego złota oraz w innych atrakcyjnych kolorach. Naszą ofertę dopełniają druty z miedzi posrebrzane oraz druty miedziane pozłacane. Do oferty drutów niedawno dołączyły druty o przekroju półokrągłym i kwadratowym - to prawdziwa gratka dla wymagających rękodzielników.

Drut stalowy jubilerski

Dostępne są również druty ze stali chirurgicznej doskonałe do różnego rodzaju prac jubilerskich, w tym np. do samodzielnego tworzenia elementów zakończonych loopem oraz szpilek. Drut dobrze się kształtuje. Stal chirurgiczna zapewnia atrakcyjny wygląd oraz trwałość tworzonej biżuterii. W naszej ofercie znajdziesz druty do prac rękodzielniczych takich marek jak Griffin, Beadsmith i Rayher.

Drut pamięciowy (drut z pamięcią)

Drut pamięciowy to bardzo wdzięczny produkt dający wiele możliwości. Stworzone na nim bransolety nie wymagają stosowania dodatkowo zapięć. Bransoletki z drutu pamięciowego wystarczy owinąć wokół nadgarstka, a końcówki zabezpieczyć lupikiem.  Dodatkowo wykonana w taki sposób biżuteria ładnie się układa, a bransolety zawsze trzymają swój kształt.

Drut srebrny

Drut srebrny wykorzystywany jest powszechnie przez jubilerów w wielu różnorodnych pracach. Drut srebrny dostępny jest w różnych grubościach w próbie 925 oraz próbie 999. Dostępny jest także drut srebrny pozłacany.

pixel