Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kwarc różowy

(Liczba produktów: 44)
Kształt
Średnica otworu
Rozmiar
Typ otworu
Cena
-

Kwarc różowy - różowy kamień miłości

Kwarc różowy inaczej różenin (ang. Rose quartz) jest odmianą kwarcu, minerałem z gromady krzemianów. Jest to kwarc przezroczysty do przeświecającego o jasnoróżowej do ciemnoróżowej lub różowoczerwonej barwie, rzadko fioletowawej. Nazwa nawiązuje do różowego koloru tego minerału.
Kwarc różowy zawdzięcza swój kolor występowaniu manganu, tytanu lub żelaza. Barwa ta może blednąć, więc czasami dla wzmocnienia intensywności koloru kwarc różowy jest dobarwiany tlenkiem żelazowym. Niekiedy wykazuje asteryzm (dzięki obecności rutylu), efekt kociego oka i opalescencję.
Kwarc różowy znajdowany jest zazwyczaj w skupieniach ziarnistych, pręcikowych i zbitych. Nie tworzy dobrze wykształconych kryształów. Kwarc różowy ma rysę białą i twardość w skali Mohsa 7, więc jest minerałem dość twardym. Czasem kwarc różowy posiada mlecznobiałe zmętnienia i bywa spękany. Może też posiadać złociste inkluzje rutylu.

 Znana jest legenda w roli głównej z Adonisem i Afrodytą - dowiesz się o niej z artykułu na blogu Kwarc różowy kamień miłości i artystów.

Gdzie kupić różowy kamień naturalny kwarc różowy w dobrej cenie?

Zapraszamy do sklepów stacjonarnych Royal-Stone w Warszawie i w Poznaniu, a także do sklepu internetowego www.royal-stone.pl

pixel