Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

PERŁY

(Liczba produktów: 89)
Kategoria
Kształt
Kolor
Rozmiar
Typ otworu
Średnica otworu
Cena
-

Perły naturalne

Perły to produkty pochodzenia organicznego. Wytwarzane są przez małże, głównie perłopławy z rodzajów Pteria i Pinctada. Perła powstaje w wyniku podrażnienia powierzchni płaszcza małża przez dowolne ciało obce, może to być np. ziarnko piasku. W wyniku podrażnienia perłopław uruchamia działanie obronne czym jest pokrywanie ciała obcego kolejnymi warstwami masy perłowej, czyli tej samej substancji, która wyściela muszlę. Okres powstawania perły o średnicy około 5 mm to ok. 3 lata, większe perły powstają odpowiednio dłużej.
Perły uznawane są za synonim doskonałości i piękna, często wchodziły też w skład najdroższych klejnotów królewskich.

Prawdziwe perły cena

W obecnych czasach perły spowszechniały przede wszystkim za sprawą francuskiej projektantki Coco Chanel. Kiedyś w perłach chodziły królowe, obecnie biżuteria perłowa jest w szkatułce prawie każdej z nas.
Mała czarna i naszyjnik z pereł to obowiązkowy zestaw, jaki powinien znaleźć się w kobiecej garderobie. Cena pereł prawdziwych, tzn. takich, które powstały naturalnie bez ingerencji człowieka jest oczywiście w dalszym ciągu zawrotna i nieosiągalna dla przeciętnej osoby, ale perły hodowlane są równie piękne i prawdziwe, a ich cena jest bardzo przystępna, za sznur dobrej jakości prawdziwych pereł zapłacimy przeciętnie od 40zł do 200zł.

pixel