Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Opal

(Liczba produktów: 25)
Kształt
Kolor
Średnica otworu
Rozmiar
Typ otworu
Cena
-

Opal - kamień z zaklętymi wewnątrz ognikami

Kamień opal to minerał słynący z wyjątkowych efektów wizualnych; niezwykle efektowna gra barw, pojawiająca się na jego powierzchni, to efekt opalizacji, opalescencji, asteryzmu lub też efekt kociego oka. Ta subtelna poświata sprawia, że kamień opal szlachetny (bo tak nazywa się odmiany wykazujące wcześniej wspomniane efekty optyczne) jest jednym z najdroższych oraz najbardziej pożądanych kamieni jubilerskich.

Szczególnie ceniony jest  naturalny opal australijski, czyli piękny mlecznobiały opal z niezwykłym efektem opalizacji.

Opal zwyczajny nie charakteryzuje się już tymi cechami, ale jest minerałem nie mniej cenionym przez kolekcjonerów. Szczególnie znany jest opal peruwiański o delikatnym, różowym kolorze, ale popularne są także opale w innych kolorach, na przykład żółte. Takie opale są nieprzezroczyste, są też bardzo lekkie i noszone w formie kul pięknie i niezwykle delikatnie prezentują się w naszyjnikach oraz bransoletach.

Kamienie opale występują w wielu przeróżnych odmianach charakteryzujących się różnorakimi kolorami oraz cechami: mogą to być - wymieniając kilka przykładowych - opal mleczny, krwisty, miodowy, pawi, porcelanowy czy gwiaździsty.

Opal jako kamień jubilerski wydobywa się przede wszystkim w Australii (opal został nawet uznany za oficjalny kamień szlachetny tego kraju) oraz Meksyku. Można go także znaleźć w USA, Brazylii, Kazachstanie, Hondurasie, Rosji, Indonezji, Nowej Zelandii, RPA czy Etiopii.

W Polsce opal zwyczajny występuje przede wszystkim na Dolnym Śląsku oraz na terenie Karpat. Spotkać go można także w pobliżu Chełma i Świdnicy.

Kamień opal do tworzenia biżuterii do kupienia na sztuki w sklepie royal-stone.pl

Więcej informacji o kamieniu opalu znajdziesz na naszym blogu.

pixel