Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sutasz PEGA metraż

(Liczba produktów: 67)
Zabacz wszystkie kategorieUkryj kategorie
Kategoria
Kolor
Typ sutaszu

Sutasz Pega na metry

Sznurki czeskiej firmy Pega są najpopularniejszym i najchętniej kupowanym produktem do sutaszu. Pega wyprodukowała dwa rodzaje sznurków do haftu sutasz. Jedne sznurki wykonane są z wiskozy, drugie natomiast wykonane są z acetatu. Dostępne w tej kategorii sznurki do haftu sutasz dostępne są na metry, jednak kupując wielokrotność sznurka postaramy się byś dostała go w jednym kawałku.

Sznurek do haftu soutache składa się z podwójnego rdzenia oraz oplotu.

W zależności od rodzaju sznurka oplot, tzw. jodełka układa się w prawo lub w lewo. W przypadku sznurka Pega wiskoza jodełka układa się w stronę lewą (<<<), natomiast w przypadku sznurka soutache acetat jodełka układa się w prawo (>>>).

Dlaczego tak ważne jest ułożenie jodełki w sutaszu w odpowiednią stronę?

Jodełka to po prostu kierunek oplotu nici wokół rdzenia. Oplot z jednej strony jest gładki (tę stronę uznajemy za stronę prawą), natomiast z drugiej strony widoczne są prążki. Sznurki układamy gładka strona do zewnątrz, czyli prawa stroną.

Jak szyć sutasz?

Jeśli to Twój początek przygody z sutaszem to wejdź na naszego bloga i zobacz co jest potrzebne aby zacząć robić biżuterię sutasz oraz jak zrobić pastelową bransoletkę z sutaszu Pega.

Które sznurki sutasz wybrać?

Jeśli masz dylemat i nie wiesz, które sznurki sutasz będą odpowiednie dla Twojego projektu zobacz test sznurków sutaż.

pixel