Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

KABOSZONY

(Liczba produktów: 1297)
Kategoria
Kształt
Kolor
Rozmiar
Cena
-
Pokaż tylko

Kaboszony szklane, akrylowe i wykonane z kamieni

Kaboszony to grupa kamieni i koralików niewierconych, zazwyczaj płaskich z jednej strony, a wypukłych z drugiej. W tej kategorii można znaleźć kaboszony z kamieni naturalnych, między innymi piękne cukierkowe agaty brazylijskie, malowane naturą jaspisy, szlachetne kianity czy unikatowe turkusy. W podkategoriach oprócz kaboszonów z minerałów dostępne są kaboszony szklane - piękne kryształowe wrzeciona czy śmieszne kaboszony z podklejonymi grafikami. Kaboszony szklane to doskonała alternatywa dla kaboszonów z kamienia, są zazwyczaj lżejsze i tańsze. Jeśli potrzebne są ultra lekkie kaboszony to koniecznie należy zajrzeć do podkategorii kaboszonów lunasoft o bardzo energetycznych nasyconych barwach. W ofercie posiadamy też duży wybór kaboszonów akrylowych, których zaletą jest ich niska waga i szeroka gama kolorystyczna.
W grupie produktowej znaleźć można także ręcznie robione kaboszony z ceramiki, wykonane w pracowni artystycznej Artlantyda oraz całą masę kaboszonów akrylowych i syntetycznych.
Ciekawostką jest, że w świecie rękodzielniczek przyjęła się nazwa kaboszon do wszystkich koralików, które są w miarę płaskie i nie mają wiercenia. W rzeczywistości szlif nazywany kaboszonowym to szlif gładki, z języka francuskiego cabochon znaczy tyle co główka od szpilki. Szlif kaboszonowy jest najdłużej znaną techniką obróbki kamieni. Szlif kaboszonowy charakteryzują zaokrąglone ścianki i krawędzie, a przede wszystkim brak fasetek.

Rodzaje kaboszonów:


pojedynczy - jednostronnie wypukły; podwójny - wypukły z obu stron; soczewkowaty - wypukły obustronnie gdzie obie wypukłości są jednakowe. Oprócz tego występują kaboszony wysokie i wypukło wklęsłe.
Kaboszony charakteryzują się zwykle dużą regularnością, więc bardzo dobrze sprawdzą się w takich technikach jak beading czy haft koralikowy. Idealne też będą do sutaszu, a kaboszony z minerałów do metaloplastyki. W naszej ofercie posiadamy kaboszony do sutaszu i kaboszony do beadingu.
Ciekawostką jest to, że kaboszon należy do grupy półfabrykatów, których nazwy najczęściej ulegają zniekształceniu. Często w wyszukiwarce podajecie nazwę kabaszon lub koboszon.
Na pewno zainteresuje Cię tutorial na bransoletkę z kaboszonami Lunasoft który publikujemy na naszym blogu.

pixel