Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bigle do kolczyków i klipsy

(Liczba produktów: 59)
Kształt
Kolor
Rozmiar
Średnica otworu
Cena
-

Bigle do kolczyków i klipsy do biżuterii hand made

Bigle to zaczepy do kolczyków bazowy element, do którego możemy zamocować ozdobę kolczyka - zawieszkę z kamieni, koralików, muszelek lub pereł.

Bigle do kolczyków - jakie są rodzaje bigli do kolczyków

Bigle do kolczyków otwarte

Najbardziej popularne są bigle otwarte w kształcie haczyka, to element bez zapięcia. Takie bigle wykonane są zazwyczaj z drutu, są proste i odpowiednie do projektów, które same w sobie są bogate i nie potrzebują bardzo ozdobnych bigli. Przy użytkowaniu bigi otwartych należy pamiętać o zabezpieczeniu w postaci metalowych baranków albo silikonowych zatyczek, które zapobiegną wysunięciu się z ucha bigla i utracie kolczyków. Często bigle otwarte ozdobione są małą sprężynką i kuleczką — powszechnie znane są pod nazwą bigle z kulką.

Bigle do kolczyków zamknięte - bigle angielskie do kolczyków 

Bigle zamknięte to zapinana wersja zaczepów, polecamy je szczególnie osobom, które obawiają się przypadkowego zagubienia swoich skarbów. Bigle zamknięte warto nosić wtedy, kiedy nakładamy na siebie grube swetry i szaliki, bo wtedy łatwiej o przypadkowe wysunięcie bigla.
Wśród bigli zamkniętych zdecydowanie prym wiodą bigle angielskie, które kojarzone są z elegancją i pasują do większości projektów. Efektownie wyglądają też bigle kajdanki, które są odmiana bigli angielskich. Bigle angielskie do kolczyków charakteryzują się małym zawiasem ułatwiającym zamykanie i otwieranie bigli.

Sztyfty do kolczyków

Krótkie kolczyki montujemy zazwyczaj na biglach sztyftach, które wpina się do ucha za pomocą krótkiego drucika, zwanym steckerem lub właśnie sztyftem. Drucik ma dolutowaną płaską bazę (bigle do naklejania), na którą wklejamy element ozdobny kolczyka np. perłę albo kaboszon szklany. Inne sztyfty są zakończone kulą z ogniwkiem - do takich sztyftów możemy zamontować dłuższy element ozdobny lub np. gronko z koralików. Wszystkie sztyfty zabezpieczamy z tyłu barankami lub silikonowymi zatyczkami.

Klipsy - alternatywa dla kolczyków


Dla osób, które uwielbiają ozdoby uszu, ale nie mają przekłutych uszu jest również rozwiązanie - klipsy. Klipsy nakłada się poprzez zaciśniecie na płatku ucha - mają zaczep (ogniwko), do którego montujemy ozdoby.
Bigle do kolczyków i klipsy wykonuje się najczęściej ze stopów metali. Dla osób mających problemy z alergią w ofercie sklepu royal-stone.pl mamy bigle do kolczyków ze stali chirurgicznej niepowodujące alergii.

Osobom z nietolerancją stopów metali polecamy bigle do kolczyków ze stali lub bigle do kolczyków ze srebra.

Kolczyki i klipsy to jedne z najchętniej wybieranych elementów biżuterii. Na blogu znajdziesz wiele bezpłatnych tutoriali pokazujących jak własnoręcznie zrobić kolczyki z biglami lub klipsy.

pixel