Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Polerowanie i szlifowanie

(Liczba produktów: 27)
Marka
Kolor
Cena
-

Jubilerstwo - szlifowanie i polerowanie

Szlifowanie w jubilerstwie i metaloplastyce wykorzystuje się w celu nadania elementowi pożądanego kształtu lub pozbycia się nierówności. Używane są tarcze ścierne zamontowane w prostnicy silnika jubilerskiego lub w uchwycie miniszlifierki ? np. firmy Dremel. Do szlifowania bez użycia narzędzi elektrycznych służą papiery i płótna ścierne o różnych gradacjach.
Co zrobić aby przy tworzeniu biżuterii pozbyć się większej ilości materiału? W takiej sytuacji pomocny będzie pilnik jubilerski. Pilniki występują w różnych gradacjach. Dzięki temu można dobrać odpowiedni pilnik jubilerski do charakteru prowadzonych prac.

Polerowanie biżuterii z metalu, np. srebra, złota, miedzi to końcowa obróbka wykańczająca. Służą do tego celu tarcze polerskie. Najpopularniejszymi i najczęściej używanymi są tarcze polerskie wykonane z filcu lub bawełny montowane w prostnicy silnika jubilerskiego lub w uchwycie miniszlifierki. Na tarczę polerską nanosimy pastę polerską. Pasta polerska to nic innego jak drobiny ścierne o określonej wielkości połączone za pomocą spoiwa.
Najpopularniejszą pastą polerską stosowaną przez profesjonalnych jubilerów jest DIALUX. Pasty polerskie DIALUX możesz kupić w sklepie Royal-Stone. 

Chcesz dowiedzieć się więcej, jak wykorzystać pilniki i pasty polerskie do wykończenia biżuterii? Odwiedź specjalnie przygotowany wpis na naszym blogu.

pixel