Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Malachit

(Liczba produktów: 15)
Kształt
Średnica otworu
Rozmiar
Typ otworu
Cena
-

Malachit naturalny

Malachit naturalny to od starożytności jeden z najbardziej cenionych minerałów. Jak wiele nazw tak i nazwa malachitu wywodzi się z języka greckiego od słów malache (malwa) oraz malakos znaczącego tyle, co -"miękki". Cechą charakterystyczną malachitu jest jego zielony kolor oraz pasiaste, wstęgowe lub słojowe wzory na wypolerowanej powierzchni. Malachit to minerał o stosunkowo małej twardości. To powoduje, że jest łatwy w obróbce.
W przeważającej części malachit składa się z miedzi, która odpowiada za jego zielone wybarwienie. Dawniej był wykorzystywany do wyrobu gemm, kamei, relikwiarzy i insygniów królewskich. Ze względu na szczególną dekoracyjność malachitu jest on wykorzystywany także przy tworzeniu ozdobnych elementów architektonicznych. Znana na cały świecie jest malachitowa sala znajdująca się w rosyjskim muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu.

Zielony kamień malachit do tworzenia biżuterii

Jednak najszersze zastosowanie malachit znalazł przy wyrobie biżuterii. Malachit stanowi cenną ozdobę naszyjników, bransolet oraz kolczyków wykonywanych z metali szlachetnych. Doskonale sprawdza się również w biżuterii wykonanej w technikach sutaszu, beadingu oraz makramy. Ze względu na dostępność w handlu produktów syntetycznych imitujących jedynie naturalny malachit warto przy zakupach być ostrożnym i upewnić się, czy zamiast malachitu nie kupujemy jego imitacji. Pierwszą wskazówką budzącą czujność powinna być niska cena, żeby nie zakupić syntetycznej imitacji, warto zaopatrywać się także w zaufanych sklepach.

 Więcej o kamieniu malachit naturalny przeczytasz na blogu.

Gdzie kupić zielony kamień naturalny malachit w dobrej cenie?

Zapraszamy do sklepów stacjonarnych Royal-Stone w Warszawie i w Poznaniu, a także do sklepu internetowego www.royal-stone.pl

pixel