Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Krawatki

(Liczba produktów: 46)
Kształt
Kolor
Rozmiar
Średnica otworu

Krawatki do biżuterii, czyli element mocujący zawieszkę

Jak zrobić wisiorek z kamieniem? Wybrać okazały kamień (może być wiercony lub bez otworu albo kaboszon), następnie dobrać pasującą linkę, rzemień lub inny nośnik, na który powiesimy ozdobę. Całość połączymy krawatką.
Krawatka to element łączący zawieszkę z nośnikiem. Jest wiele typów krawatek, np. krawatka z uchwytami łapiąca kamień (my taką krawatkę nazywamy "typ Swarovskiego"), wykorzystywana jest do kamieni, które mają otwór przez wierzchołek. Jeśli kamień lub kaboszon nie ma otworu należy użyć krawatki do naklejania i zastosować odpowiedni klej do biżuterii.
Kamienie, które są klasycznie wiercone, po zamontowaniu ich na szpilce jubilerskiej z loopikiem mogą być zawieszone na krawatce do podwieszania, którą montujemy do loopika w kamieniu. W naszej ofercie mamy krawatki w różnych koralach metalu, srebrnym, złotym, miedzianym i mosiężnym, występują w wersji ażurowej oraz wykończone na gładko. Wybierając odpowiedni typ krawatki należy zwrócić uwagę, jaki nośnik zostanie zastosowany; czy cienki sznureczek, czy wiele ozdobnych wstążek np. Sari - wówczas potrzebujemy krawatkę z dużym otworem (krawatka maxi). Znaczenie ma także płaszczyzna ustawienia oczka krawatki - wpłynie to na  odpowiednie ułożenie się zawieszki.

pixel