Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tygrysie Bawole Orle oko

(Liczba produktów: 29)
Kształt
Kolor
Średnica otworu
Rozmiar
Typ otworu
Cena
-

Tygrysie oko, sokole oko, bawole oko, kocie oko

Kwarcowe tygrysie oko

Tygrysie oko to odmiana kwarcu, nieprzezroczysta, o barwie żółto-brązowej z odcieniem złotym. Wykazuje charakterystyczność migotliwość przy poruszaniu kamienia. Jedwabisty połysk na powierzchniach przełamu. Pas światła występujący na powierzchni przypomina oko tygrysa - stąd nazwa kamienia.
Występowanie: RPA, Australia, Namibia, USA. 

Kwarcowe sokole oko

Sokole oko to nieprzezroczysta odmiana kwarcu o zabarwieniu srebrnoszarym i migotliwości w kolorze niebieskim. Ma jedwabisty połysk na płaszczyznach przełamu. Sokole oko swoim wyglądem przypomina oko niektórych ptaków drapieżnych i stąd wzięła się nazwa tego kamienia.

Występowanie: RPA, Australia, Meksyk, Austria, Sri Lanka.

Kwarcowe kocie oko

Kocie Oko to odmiana kwarcu. Nieprzezroczysta, w kolorze szarobrunatnej lub szarozielonej, która wykazuje migotliwość w odcieniu zielonym lub niebieskozielonym. Smuga światła na powierzchni przypomina źrenicę kociego oka i stąd pochodzi nazwa kamienia.

Występowanie: Sri Lanka, Birma, Indie, Brazylia, Meksyk. 

Kwarcowe bawole oko

Bawole oko to odmiana kwarcu, nieprzezroczysta w kolorze czerwonobrunatnym lub brunatnym z optycznym efektem kociego oka. Migotliwość w kolorze czerwonym. Smuga światła przypomina oko bawołu, stąd nazwa kamienia.
Występowanie: głównie RPA, rzadziej w Namibii, Australii i Meksyku.

 Zdarzają się okazy tych kamieni, gdzie kilka odmian kwarcu występuje razem przenikając się wzajemnie.

Kamienie tygrysiego, bawolego, sokolego, kociego oka wykorzystuje się w jubilerstwie do wyrobu pierścionków, kolczyków, kamei, a także do przedmiotów ozdobnych takich jak figurki, uchwyty, amulety czy popielnice. Kamienie do rękodzieła można kupić w wersji kaboszonów, kamieni na sznurze w różnym kształcie; kul, owali, kwadratów, monet, kropli i oponek. Kamienie te występują zarówno w wersji gładkiej jak i fasetowanej.
Więcej o kamieniach z efektem kociego oka dowiesz się z artykułu na naszym blogu Tygrysie Bawole Orle Oko. 

pixel