Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Cytryn

(Liczba produktów: 7)
Kształt
Średnica otworu
Rozmiar
Typ otworu
Cena
-

Kamień cytryn do tworzenia biżuterii

Cytryn to żółta odmiana kwarcu, będąca pokrewnym minerałem do ametystu. Nazwa kamienia wywodzi się z języka greckiego od słowa Kitros - cytryna oraz starofrancuskiego Citrin oznaczającego po prostu żółty. Cytryn występuje we wszelkich odcieniach żółci od bladożółtego przez intensywnie cytrynowożółty kolor po odcienie miodowe aż do brunatnych.
Cytryn nie jest tak powszechny jak fioletowy ametyst, zatem często w handlu występują cytryny powstałe po obróbce termicznej ametystu. W naturze występuje też kamień będący połączeniem cytrynu i ametystu - ametryn.

Najpiękniejsze okazy cytrynów pochodzą z Brazylii, Madagaskaru oraz Rosji.

Bransoletki, naszyjniki, wisiorki z cytrynu 

Cytryn wykorzystywany jest w dużym stopniu jako kamień ozdobny oraz jubilerski. Często bywa oprawiany w biżuterię srebrną lub złotą. Fasetowanie wydobywa z cytrynu jego piękny blask.

Kamień cytryn - właściwości i znaczenie

W świecie ezoterycznym uważa się, ze cytryn jest kamieniem przynoszącym dostatek i pieniądze. Pomaga w działalności twórczej i rozwiązywaniu problemów. Podobno dobrze wpływa na trawienie, wzrok i serce. Kamień cytryn podobno łagodzi gniew i podnosi samoocenę.

Do jakiego znaku zodiaku pasuje cytryn?

Uważa się, że kamień cytryn ma dobry wpływ na osoby urodzone pod znakiem Lwa, Bliźniąt i Wagi.

 Więcej informacji o cytrynie znajdziesz na naszym blogu.

Gdzie kupić żółty kamień naturalny cytryn w dobrej cenie?

Zapraszamy do sklepów stacjonarnych Royal-Stone w Warszawie i w Poznaniu, a także do sklepu internetowego www.royal-stone.pl

pixel