Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Serafinit

(Liczba produktów: 2)
Rozmiar
Typ otworu

Serafinit

Serafinit (Seraphinite) - klinochlor to bardzo rzadki i przez co cenny minerał o barwie leśno-zielonej z dodatkiem białego lub lekko żółtego koloru. Serafinit to nazwa handlowa klinochloru.
Nazwa serafinitu pochodzi od greckiego -klinos- (ukośny) oraz khloros (zielony), nawiązuje tym samym do jego wachlarzowej struktury.
Niewielkie pokłady serafinitu znajdują się we wschodniej Syberii, z okolic jeziora Bajkał i stamtąd właśnie pochodzą okazy tego kamienia.

Oszlifowany serafinit przywodzi myśl o -skrzypiącym- mrozie uwięzionym i zatrzymanym w kamieniu. Serafinit to szmaragdowozielony kamień poprzecinany perłowo-srebrzystymi wstęgami kryształów ułożonych w wachlarzowe struktury, co daje niesamowity efekt. Perłowe blaszki układają się w taki sposób, że przypominają skrzydła anielskie. Dzięki czemu serafinit nazywany jest kamieniem anielskim.

Zdecydowana większość kamieni serafinitu występujących na rynku ma kształt płaskich kaboszonów. Kaboszony serafinitu są często wykorzystywane przez rękodzielników tworzących w technice wire wrapping. Oprawiane są technikami jubilerskimi, jak również wykorzystywane w technikach haftu koralikowego (obszywane np. koralikami Toho lub Miyuki) i sutaszu. Kamień serafinitu jest wart włączenia do swojej kolekcji minerałów świata. W astrologii serafinit przyporządkowany jest do znaku zodiaku Byk.

pixel