Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zapięcia do biżuterii

(Liczba produktów: 92)
Kształt
Kolor
Rozmiar
Średnica otworu
Cena
-

Metalowe zapięcia do bransoletki, naszyjnika i innych elementów biżuterii

W naszej ofercie znajdują się różnorodne zapięcia do biżuterii. W zależności od rodzaju biżuterii, jej wielkości oraz stylu używane będą inne rodzaje zapięć.

Zapięcie karabińczyk do biżuterii

Najbardziej popularne zapięcia metalowe to karabińczyki, są sprzedawane w różnych kolorach metalu i kilku rozmiarach. srebrne zapięcie do bransoletek pasuje do kamieni i koralików o chłodnych barwach np. niebieskich, fioletowych, białych. Karabińczyki są zdecydowanie najłatwiejsze w montażu i ekonomiczne cenowo oraz praktyczne w noszeniu. Podobny mechanizm zapięcia występuje w federingach, które różnią się kształtem, są okrągłe.

Zapięcie zegarkowe/wachlarzowe - płaskie zapięcie najlepsze do bransoletek

Wśród rękodzielników tworzących sutasz lub płaskie formy popularne są zapięcia wachlarzowe (zapięcia zegarkowe), są to zazwyczaj rozbudowane, szerokie i płaskie zapięcia z kilkoma zaczepami. Takie zapięcie wachlarzowe doszywamy do robótki. Zapięcia zegarkowe stosujemy zazwyczaj do bransolet.

Zapięcie do biżuterii magnetyczne, z magnesem w formie kasetkowej (idealne do rzemieni i sznurków) oraz do korali, naszyjników z pereł i kamieni naturalnych

Warte uwagi są też zapięcia magnetyczne, które występują w przeróżnych kształtach. Dzięki wbudowanemu magnesowi zapięcie wygodnie się użytkuje. Najbardziej popularne są zapięcia na magnes w kształcie kuli czy oliwki, a także szerokie zapięcia na wiele oczek, które stosujemy do montażu wielu sznurów kamieni. Zapięcia kasetkowe stosujemy do wklejania sznurków, rzemieni itp. Do naszyjników z pereł i kamieni jubilerskich często stosuje się zapięcie toggle, czyli zapięcie przekładane, które składa się z dwóch elementów kółeczka i patyczka. Do pereł bardzo ładnie wyglądają metalowe zapięcia szufladkowe, często zdobione cyrkoniami. Do bransolet wykonanych na krośnie stosujemy szerokie zapięcia wsuwane typu slide.
Godne polecenia są komplety zapięć z tulejkami do wklejania, bo zapewniają szybki montaż zapięcia, a dodatkowo mają zazwyczaj łańcuszek przedłużkowy, który daje możliwość regulacji rozmiaru.
W naszej ofercie znajduje się też wiele ozdobnych zapięć metalowych w różnych kształtach np. wzory kwiatowe, ringi, obrączki, takie zapięcia stanowią kontynuację motywu przewodniego biżuterii.
Natomiast zapięcia do biżuterii wykonane ze stali chirurgicznej są wybierane przez osoby, które obawiają się o uczulenia, ponieważ stal jest hipoalergiczna i jest bezpieczna dla zdecydowanej większości użytkowników. Elementy ze stali szlachetnej nie rdzewieją, nie zmieniają koloru z upływem czasu co jest istotne dla osób, które lubią cieszyć się biżuterią przez długie lata.

Zapięcia do bransoletek, jak dobierać?

Podstawowym kryterium powinna być wygoda użytkowania, jedne z nas lubią karabińczyki lub federingi, inne wybierają zapięcia przekładane typu kółeczko i patyczek (zapięcie toggle), zapięcia magnetyczne lub zegarkowe. Wybór jest naprawdę spory. Oprócz wygody ważne też są walory estetyczne, czyli dopasowanie zapięcia do projektu zarówno od strony designu, jak i wygody użytkowania. Wybór zapięć do bransoletek jest spory, dostępne są zapięcia bardzo proste i minimalistyczne po zapięcia ażurowe i wysadzanie cyrkoniami. Wybór jest bardzo szeroki.

Srebrne zapięcia do bransoletek pasują do dużych i małych kamieni, kolorowych koralików, biżuterii ze sznurków i rzemieni i są najchętniej wybierane przez naszych klientów, dlatego oferujemy produkty, które są dobrej jakości zamiennikiem zapiec ze stali i metali szlachetnych, w korzystnej cenie.

 Jeśli do robienia biżuterii używasz drobnych koralików lub małych, delikatnych kamieni i cienkich sznurków to wybieraj karabińczyki i federingi w rozmiarach 5mm-9mm. Do większych bransolet polecam przekładane zapięcia typu toggle, czyli przekładane (kółeczko+patyczek), natomiast do szerokich bransolet z wielu sznurów najlepiej stosować długie zapięcia typu slide, czyli wsuwane.

pixel