Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Druty

(Liczba produktów: 94)
Marka
Rozmiar
Grubość
Kolor
Cena
-

Druty srebrne, miedziane, mosiężne i stalowe

Druty to obok blach jeden z podstawowych półproduktów wykorzystywanych w jubilerstwie oraz metaloplastyce.
Ciekawostka: drut stanowi podstawę popularnej i bardzo efektownej techniki biżuteryjnej znanej pod nazwą wire wrapping.

Drut srebrny

Drut ze srebra wykorzystywany jest przez jubilerów do tworzenia efektownych elementów biżuterii. Kształty jakie można osiągnąć wykorzystując drut srebrny ogranicza jedynie wyobraźnia twórcy.
Drut srebrny dostępny jest w różnych grubościach w próbie 925 oraz próbie 999. Dostępny jest także drut srebrny pozłacany.

Drut miedziany

W sklepie royal-stone.pl dostępna jest szeroka gama drutów miedzianych. Drut miedziany przy tworzeniu biżuterii wykorzystywany jest analogicznie jak drut srebrny. Drut o średnicy 0,8 mm wykorzystywany jest głównie do tworzenia różnych elementów konstrukcyjnych takich jak uszka, kółeczka, bazy do oplotu cieńszym drutem w technice wire wrapping. Druty o grubościach 0,5 mm oraz 0,3 mm wykorzystywane są głównie do oplotu.
Miedź gdy nie jest zabezpieczona, szybko ciemnieje pod wpływem warunków atmosferycznych oraz od kontaktu ze skórą. Aby zapobiec ciemnieniu miedzi druty miedziane pokrywane są dodatkowo cienką, przezroczystą warstwą ochronną. Większość dostępnych na www.royal-stone.pl drutów miedzianych posiada powierzchnię zabezpieczoną przed ciemnieniem. Wykorzystanie tak zabezpieczonych drutów zapewni atrakcyjny wygląd biżuterii przed długi czas. Druty miedziane oferowane w naszym sklepie dostępne są w wielu kolorach. Oprócz podstawowego naturalnego koloru miedzi wybrać możesz druty barwione m.in. na kolor złoty, srebrny, tytanowy, hematytowy, szampański, różowe złoto i inne. Dostępny jest również drut miedziany posrebrzany oraz drut miedziany pozłacany.

W sklepie royal-stone.pl znajdziesz również tzw. drut francuski. Drut francuski służy do zabezpieczania nici przed przetarciem przy zapięciach biżuterii.

Druty srebrne oraz miedziane znajdziesz w sklepie Royal-Stone.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz druty marki Griffin, Rayher i Beadsmith.

Drut stalowy jubilerski (drut ze stali chirurgicznej 316L)

Dostępne są również druty ze stali chirurgicznej 316L doskonałe do różnego rodzaju prac jubilerskich - w tym np. do samodzielnego tworzenia elementów zakończonych loopem oraz szpilek.
Drut dobrze się kształtuje. Stal chirurgiczna 316L zapewnia atrakcyjny wygląd oraz trwałość tworzonej biżuterii. Wybierz grubość odpowiednią do twojego projektu - drutu ze stali chirurgiczne i sprawdź naszą ofertę.

pixel