Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kryształ górski

(Liczba produktów: 25)
Kształt
Kolor
Średnica otworu
Rozmiar
Typ otworu
Cena
-

Kryształ górski

Kryształ górski to jedna z odmian kwarcu, czysta, przezroczysta, bezbarwna, nieskazitelna o wyglądzie lodu zaczarowanego w kamień. Od wieków wierzono, że kryształ górski ma niezwykłą moc.
Wyróżnia się spośród wszystkich innych minerałów przede wszystkim wyglądem, bo większość kamieni jest zabarwiona, kryształ górski jedyny w swoim rodzaju - czysty i bezbarwny!
Nazwa kryształu górskiego pochodzi od greckiego słowa krystallos, oznaczającego lód. Tak o nim myślano w starożytności jako o kamieniu powstałym z lodu, Pliniusz Młodszy pisał o nim nawet, że powstał z niebiańskiej wilgoci i najczystszego śniegu.
Od wieków przypisywano mu szczególną moc uzdrawiania i właściwości oczyszczające stan ducha. Magia kryształowych kul i próby zaglądania w przyszłość przetrwały do dziś. Kryształ górski jest minerałem bardzo popularnych i cenionym zarówno w wyrobie przedmiotów galanterii ozdobnej, rzeźbiarstwie (czaszki, figurki, wazy, patery, elementy wystroju wnętrz) jak i jubilerstwie. Biżuteria wykonana z kryształu górskiego polecana jest szczególnie na lato, ponieważ delikatnie chłodzi skórę w upalne dni.
Kryształ górski jest minerałem występującym powszechnie na ziemi, spotkać go można m.in w Brazylii, USA, Kanadzie, Gwatemali, Kazachstanie, Birmie, Japonii, Szwajcarii, Francji, Austrii, Ukrainie i na Madagaskarze. Bogate złoża kryształu górskiego znajdują się także w Polsce: na Pogórzu Sudeckim, w Sudetach Wschodnich, w Górach Izerskich, a także w Karkonoszach, Karpatach, Tatrach oraz Górach Świętokrzyskich.

W astrologii kamień przypisany do znaków zodiaku: Baran, Bliźnięta, Rak i Ryby.

Więcej informacji o krysztale górskim znajdziesz na naszym blogu.

Gdzie kupić przejrzysty kamień naturalny kryształ górski w dobrej cenie?

Zapraszamy do sklepów stacjonarnych Royal-Stone w Warszawie i w Poznaniu, a także do sklepu internetowego www.royal-stone.pl

pixel