Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akwamaryn

(Liczba produktów: 9)
Kształt
Średnica otworu
Rozmiar
Typ otworu
Cena
-

AKWAMARYN – błękitny kamień anielski do robienia biżuterii


Aqua marina, czyli woda morska – to w tłumaczeniu z łaciny oznacza nazwa kamienia akwamaryn. Ze względu na swój charakterystyczny błękitny lub błękitnozielony kolor akwamaryn przypomina barwą morską wodę. Akwamaryny w barwie zielonej podgrzewa się do temperatury około 400 stopni Celsjusza w celu uzyskania koloru niebieskiego, który jest najbardziej pożądany. Jest to proces nieodwracalny, działający tylko w jedną stronę. Akwamaryn jest przezroczystą odmianą berylu i jest zaliczany do grupy kamieni szlachetnych. Akwamaryn charakteryzuje dwubarwność, czyli w zależności od ustawiania kryształu ma kolor niebieski lub jest bezbarwny. Akwamaryny zbudowane są z heksagonalnych kryształów. Część oszlifowanych kryształów akwamarynu cechuje migotliwość, charakterystyczna np. dla kociego oka. Akwamaryny najczęściej występują w postaci czystej, czyli wrostki innych minerałów nie są dla nich charakterystyczne, nie oznacza to jednak, że nie występują. Zdarzają się wrostki pirytowe, turmalinowe, hematytowe, rutylowe i inne. Najwyższą cenę osiągają kamienia akwamarynu o intensywnym wybarwieniu i bardzo wysokiej przejrzystości. To ona stanowi o jakości kamienia i powoduje, ze cena akwamarynu może być wysoka. W naszych sklepach dostępne są różne akwamaryny należące do różnych klas jakościowych, od pięknych przejrzystych kropli fasetowanych przez kamienie o średniej przejrzystości po okazy całkowicie nieprzejrzyste jednak dzięki temu o ciekawym zabarwieniu i strukturze. Idealnie nadają się dorobienia bransoletek, wisiorków czy kolczyków z akwamarynem. W royal-stone.pl można kupić akwamaryny w kształcie kuli, kropli lub owalu. Często akwamaryny występują w formie fasetowanej, co uwydatnia ich połysk.
Największe złoża akwamarynu znajdują się w Brazylii w Minas Gerais oraz w Rosji w rejonie Uralu. Akwamaryn występuje także w Birmie na Sri Lance, w Chinach czy Argentynie.
Akwamaryn to kamień żeglarzy i wszystkich przemierzających wodne szlaki.

 

Dla uwydatnienia koloru kamienia poleca się stosowanie nośników – nici i gumek silikonowych w błękitnym kolorze.

Więcej informacji o kamieniach akwamarynu znajdziesz na naszym blogu.

Gdzie kupić kamień naturalny akwamaryn w dobrej cenie?

Zapraszamy do sklepów stacjonarnych Royal-Stone w Warszawie i w Poznaniu, a także do sklepu internetowego www.royal-stone.pl

pixel