Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

SZNURKI SUTASZ

(Liczba produktów: 499)

 

 

Kategoria
Kolor
Typ sutaszu
Cena
-
Pokaż tylko

Sznurek sutasz i akcesoria do haftu sutaszowego

W sklepie Royal-Stone znajdziesz największy wybór sznurków sutasz na rynku. W ofercie dostęne są pasma sutaszu polskiego, czeskiego, włoskiego, amerykańskiego i chińskiego. Odpowiedzmy najpierw na pytanie, co to jest sutasz?

Co to jest sutasz?

Sutasz (fr. soutache), to rodzaj płaskiej tasiemki z dwoma rdzeniami oplecionych kolorowymi nićmi we wzór kłosa. Sznurki sutasz wykorzystywane są od lat w zdobieniu ubrań. Naszywanie sutaszowych tasiemek na materiał nazywane jest haftem sutaszowym. Sutasz popularny jest w zdobnictwie sakralnym - metalizowanymi sznurkami haftuje się np. ornaty i proporce oraz militarnym - sznurki sutasz zdobią np. pagony. Z sutaszu tworzone są pasmanteryjne ozdoby i tekstylne zapięcia do naszywania zwane szamerunkiem. Całkiem niedawno sznurki sutasz stały się popularne również w biżuterii.
Haft sutasz biżuteryjny z ang. soutache embroidery polega na zszywaniu ze sobą tasiemek, układając je na płasko jedna na drugiej. Sznurki sutaszu zszywa się wbijając igłę w środkowy rowek pasma i kształtując sutasz wokół koralika
Do efektownego, ozdobnego obszywania w technice sutaszu wykorzystuje się najczęściej kaboszony, kamienie ozdobne oraz kryształki. Gdy do obszywania wykorzystuje się kamienie naturalne lub inne półfabrykaty mające płaski spód, wówczas ułatwia to naklejenie go później na podkład z filcu. Sutasz może występować także pod nazwami: soutache, sutage albo sutaż (w zależności od języka).
Jeśli zastanawiasz się gdzie kupić sznurki do sutaszu, to odpowiedź może być tylko jedna. Firma Royal-Stone ma największą ofertę sznurków sutasz w Polsce - ponad 500 kolorów. Jeśli szyjesz sporadycznie albo chcesz się dopiero zmierzyć z techniką sutaszu wybierz sznurki sutasz sprzedawane na metry. Możesz wówczas zakupić dowolną potrzebną ilość będącą wielokrotnością jednostki sprzedaży (1 metr). Jeśli szycie sutaszowej biżuterii to dla Ciebie codzienność wybierz sznurki na konfekcjonowanych przez producenta szpulach. W tym ostatnim przypadku cena metra będzie niższa. W naszym sklepie internetowym znajdziesz interesujące Cię sznurki do haftu sutaszowego w zakładce sznurki do sutaszu. Dostępny jest tu szeroki wybór rodzajów i kolorów sutaszu popularnego wśród najlepszych rękodzielniczek w Polsce.

Sutasz wiskozowy Pega

Sznurek wiskozowy jest najbardziej popularnym sutaszem do haftu w biżuterii. Czeska firma Pega specjalizuje się w dodatkach pasmanteryjnych i oferuje szeroką gamę kolorystyczną sznurków do sutaszu. Sutasz wiskozowy jest bardzo miękki i posiada delikatny połysk charakterystyczny dla włókien wiskozowych.

Sutasz acetatowy Pega

Sznurek acetatowy to kolejny udany produkt Pegi. Sutasz z acetatu jest nieco sztywniejszy od sutaszu wiskozowego, ale jednocześnie bardzo wygodny w szyciu. Szczególnie gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z sutaszem. W przeciwieństwie do sznurków sutasz z wiskozy, sznurki sutasz z acetalu posiadają rdzeń i oplot w różnych kolorach.

Sutasz polski

Sutasz polski dostęny w sklepie Royal-Stone ma półmatowe wykończenie i dość wyraźnie widoczny splot po obu stronach. Jest mięsisty i doskonale się układa. Rdzeń sznurka wykonany jest z bawełny, a oplot z poliestru.

Sutasz chiński

Chińskie sznurki sutasz zwane są potocznie "chińczykami" lub "chinese soutache braids". Chiński sutasz dostępny jest w największej gamie kolorystycznej, jest mięsisty i gruby w porównaniu ze sznurkami czeskimi firmy Pega. Chiński sutasz jest topliwy, a więc jego końcówki można przypalać.

Sutasz włoski - acetal Italy

Włoski sutasz wykonany jest z włókna acetatowego podobnego do tego, jakie znajdujemy także w sznurkach firmy Pega. Sutasz posiada piękną, szeroką gamę kolorystyczną i jest bardzo wygodny w szyciu. Sutasz włoski nie jest podatny na zaciąganie, dlatego będzie dobrym wyborem dla osób rozpoczynających przygodę z sutaszem. Sznurek acetatowy jest stosunkowo sztywny i nie gniecie się.

Sutasz Poly i Rayon - USA

Sznurki Poly oraz Rayon to produkt amerykańskiej firmy Beadsmith. Sznurek Poly wykonany jest z włókna poliestrowego i w swojej strukturze przypomina nieco sznurek acetatowy włoski, jednak jest od niego węższy. Sznurek Rayon wykonany jest z wiskozy i połyskiem przypomina sznurki wiskozowe firmy Pega oraz sznurki wiskozowe greckie. Jest dość miękki i zdarza się być nierówny. W serii sznurków Rayon występują także sznurki dwukolorowe.

Sutasz metalizowany (metalik)

Sznurki metalizowane do sutaszu zwane są metalikami. Sutasz metaliczny jest wygodny w szyciu, jest nieco sztywniejszy od zwykłych sznurków i dostępny w stosunkowo dużej gamie kolorystycznej. Szyjąc sutasz ze sznurkami metalizowanymi należy uważać, aby nie przebić igłą osnowy. Sznurki metalizowane można łączyć z innymi rodzajami sutaszu.

Biżuteria sutasz, jak robić?

Jeśli chcesz nauczyć się tworzenia biżuterii handmade sutasz i nie wiesz jak zacząć, zapraszamy na nasz blog z darmowymi tutorialami biżuteryjnymi.
Zobacz co jest potrzebne do nauki sutaszuinstrukcję z materiałami do sutaszu. Z nami nauczysz się robić biżuterię sutasz od podstaw.
Biżuterię sutasz - piękny prezent dla każdej kobiety - możesz nauczyć się wykonywać samodzielnie. Zobacz jak zrobić kolczyki sutasz krok po kroku oraz zobacz jak samemu zrobić piękną bransoletkę sutasz.
Jeśli już planujesz ślub lub chcesz zrobić piękny prezent dla panny młodej zobacz tutorial na kolczyki ślubne sutasz. oraz ślubną ozdobę do włosów z sutaszu.
Zachęcamy Cię również do przeczytania szerszego opisu na temat sznurków sutasz, w którym jasno wyjaśniamy co to jest prawa i lewa strona sutaszu. Aby dowiedzieć się czym różnią się, a w czym są podobne sznurki niemetalizowane zobacz porównanie sznurków metalizowanych, czyli tzw. metalików.

pixel