Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Labradoryt

(Liczba produktów: 36)
Kształt
Kolor
Średnica otworu
Rozmiar
Typ otworu
Cena
-

Labradoryt - kamień do tworzenia biżuterii

Labradoryt (labrador), to z pewnością najbardziej pożądany kamień w świecie twórców biżuterii. Jest uwielbiany za niesamowity efekt iryzacji, który tylko w przypadku labradorytu jest tak mocny i intensywny, że aż uzależnia. 

Labradoryt należy do tej samej grupy kamieni co kamień słoneczny i księżycowy - czyli do skaleni. Charakterystyczne dla labradorytu są inkluzje innych minerałów takich jak np. mangnetyt, hematyt, cyrkon i oliwin. Gry barw w labradorycie to refleksy zielone, niebieskie, granatowe i fioletowe. Zdarzają się też żółte i czerwone i zazwyczaj nazywamy je potocznie "ogniem" labradorytu. Na przykład labradoryt z "ogniem niebieskim" albo "ogniem fioletowo-żółtym".

Głównym źródłem pozyskiwania labradorytu jest Kanada (skąd pochodzi nazwa kamienia - Labrador to nazwa półwyspu w Kanadzie). Znaczącymi dostawcami tego minerału są także Finlandia (głównie Spektrolit), Madagaskar, Ukraina, Indie, Australia, Meksyk i USA. W Polsce spotykany na Dolnym Śląsku w Woliborzu oraz w okolicach Bożkowa.

Jakie właściwości ma kamień labradoryt?

Uważa się, że labradoryt wspomaga jasność umysłu, intelekt i aktywność mózgu.

Bransoletki, wisiorki DIY z kamienia labradoryt - dlaczego warto nosić je jako talizman?

Labradoryt jest jednym z najpiękniejszych kamieni ozdobnych - stąd ich duża popularność w jubilerstwie i biżuterii hand made. Dzięki tajemniczemu wyglądowi labradorytom przypisuje się moce magiczne i poleca się je jako talizmany. Podobno labradoryt ułatwia przepływ energii i stabilizuje aurę. szczególnie polecany jest jako kamień dla Lwów, Skorpionów i Strzelców.

Zainteresował Cię labradoryt- Więcej o tym kamieniu przeczytasz w artykule Dlaczego wszyscy kochają labradoryty? 

pixel