Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Masa perłowa

(Liczba produktów: 16)
Kształt
Kolor
Średnica otworu
Rozmiar
Typ otworu
Cena
-

Masa perłowa

Co to jest masa perłowa?

Masa perłowa (macica perłowa) powstaje z muszli niektórych małżów. Masa perłowa ma ten skład co muszla i perła, tyle, że masa perłowa jest wewnętrzną warstwą skorupy muszli, perła natomiast powstaje we wnętrzu muszli. Od bardzo dawna jest popularnym i cenionym materiałem wykorzystywanym przy wyrobie biżuterii, przedmiotów użytkowych a także inkrustacji różnych przedmiotów (w tym powszechnie instrumentów muzycznych).

Masa perłowa - kolory

Kolory w jakich występuje masa perłowa to biały, kremowy, srebrzysty (najbardziej popularne) oraz różowy, niebieskawy i zielonkawy. W Royal-Stone dostępne są półfabrykaty z masy perłowej w bardzo wielu kształtach. Bogaty wybór modnych form półfabrykatów pozwala dopasować je do olbrzymiej ilości twórczych pomysłów.

Masa perłowa do wyrobu biżuterii, sprzedawana na sztuki w formie łezek, monet, kwadratów i in.


Możesz wybrać masę perłową m.in. w formie łezki, monety, owalu, kwadratu, trójkąta czy też okienka. Jednymi z najbardziej interesujących półfabrykatów są piękne elementy ażurowe oraz elementy rzeźbione z masy perłowej. Wśród elementów rzeźbionych z masy perłowej znajdziesz m.in. liście monstery, piórka, kotki, ptaszki, kwiatki, wachlarze i wiele, wiele innych. Dostępne efektowne elementy z masy perłowej sprawiają, że tworzenie staje się prawdziwą przyjemnością. Naszyjniki, kolczyki oraz bransoletki z masą perłową będą zwracać uwagę swoim subtelnym urokiem.

 Dużo informacji o tym wspaniałym organicznym cudzie jakim jest masa perłowa dowiesz się z wpisu na blogu Royal-Stone Więcej o masie perłowej - ciekawostki o jej właściwościach magicznych, historii wydobycia i używania, a także o tym, jak się ją pozyskuje, przeczytasz na naszym blogu.

pixel