Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Perły seashell

(Liczba produktów: 18)
Kształt
Kolor
Rozmiar
Średnica otworu

Seashell ? idealna perła dla wszystkich miłośników DIY 

Najpiękniejsze perły to te, które są idealne w każdym calu. Niestety, nie wszystkie takie są. Realizując projekty DIY nie zawsze można mieć pod ręką idealnie okrągłe perły. Alternatywą dla nich są perły Seashell, które ładnie się prezentują i ? co najważniejsze ? są łatwo dostępne. Co warto wiedzieć na ich temat?

Seashell ? podróbka natury ludzką ręką wykonana

Do produkcji pereł Seashell wykorzystuje się perły uszkodzone, które nie przedstawiają już tak dużej wartości, a także fragmenty muszelek i pozyskany z ich zmielenia proszek. Pokrywa się je specjalną, charakteryzującą się perłowym połyskiem warstwą. Technologia ich produkcji jest bardzo złożona. Czasami do wypełnienia wnętrza takiej perły wykorzystuje się proszek będący pozostałością zmielonych pereł. W innych przypadkach wykrawa się żądany kształt bezpośrednio z muszli. Co ważne, w procesie produkcyjnym często wykorzystuje się żywicę. To dzięki niej perły Seashell charakteryzują się tak wysokim stopniem spoistości, który do złudzenia przypomina klasyczną, naturalną perłę.

Piękno Majorki i jego zastosowanie

Seashell są często nazywane perłami Majorka, co w pewnym sensie odnosi się do ich niecodziennego, wyjątkowego wyglądu. Wyróżniają się one idealnym, kulistym kształtem i? relatywnie niską ceną. Warto też podkreślić, że do ich produkcji wykorzystuje się najczęściej perły hodowlane, które ze względu na swój niestandardowy kształt nie spełniają określonych norm. Samo formowanie pereł Seashell nie jest trudne, gdyż producenci wykorzystują do tego celu specjalne foremki. Mimo to, efekt końcowy w znacznym stopniu przypomina idealną perłę. Najczęściej wykorzystuje się perły Seashell do biżuterii handmade, dla której są one idealnym uzupełnieniem i ciekawym dodatkiem.

Ciekawe właściwości dekoracyjne pereł sheashell

Na tym jednak możliwości wykorzystania tychże pereł się nie kończą. Seashell są częstym ?elementem składowym? wielu różnych stroików i innych, dekoracyjnych przedmiotów. Można je wpleść w różnego rodzaju dekoracje kwiatowe, a także stworzyć z nich ładnie prezentujące się przystrojenie bukietów, jak i pojedynczych kwiatów. Z Seashell można też stworzyć wyjątkową i oryginalną biżuterię, która będzie emanować naturalnością. Ze względu na swój idealny kształt perły Seashell do biżuterii handmade są bardzo cennym elementem dekoracyjnym, z którego korzystał praktycznie każdy, doświadczony miłośnik biżuteryjnego DIY.
Podsumowując, na rynku biżuteryjnego handmade perły te cieszą się olbrzymią popularnością. I właśnie dzięki temu stale powstają ich nowe wzory i odmiany, które charakteryzują się rosnącą różnorodnością.

pixel