Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Amazonit

(Liczba produktów: 24)
Kształt
Kolor
Średnica otworu
Rozmiar
Typ otworu
Cena
-

Amazonit

Amazonit to kamień o bardzo charakterystycznym intensywnym zielonym lub zielononiebieskim kolorze. Zalicza się do grupy skaleni potasowych, powstających w skałach magmowych i metamorficznych. Amazonit, zwany kamieniem amazońskim wziął swą nazwę od Amazonii, czyli regionu w dorzeczu Amazonki, jednak w tym obszarze ten minerał nie występuje. Amazonit zaliczany jest to kamieni półszlachetnych rzadkich. Charakteryzuje się brakiem przejrzystości choć zdarzają się minerały przeświecające. Wybarwienie jest bardzo intensywne do pastelowego z białymi smugami. Zależy to od miejsca występowania i jakości kamienia. Amazonit kolor zwój zawdzięcza domieszce ołowiu i tlenku ołowiu II, często bywa mylony z jadeitem, nefrytem czy turkusem.
Obszar występowania amazonitu: to USA, Brazylia,Indie, Rosja, Kenia, Madagaskar, Namibia.
W biżuterii amazonit często występuje w postaci kaboszonów do oprawy w pierścionki czy wisiorki. dostępne też inne kształty, wiercone całkowicie lub do połowy. Najpopularniejsze są jednak kule amazonitu, gładkie, idealne na bransoletki na gumce. 

Zobacz, jak zrobić kolczyki z łezkami amazonitu.
Po więcej informacji o kamieniu amazonit zapraszamy na naszego bloga.

Gdzie kupić zielony kamień naturalny amazonit w dobrej cenie?

Zapraszamy do sklepów stacjonarnych Royal-Stone w Warszawie i w Poznaniu, a także do sklepu internetowego www.royal-stone.pl

pixel