Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kamień słoneczny

(Liczba produktów: 21)
Kształt
Kolor
Średnica otworu
Rozmiar
Typ otworu
Cena
-

Kamień słoneczny

Minerał charakteryzujący się niezwykle piękną poświatą, przypominającą refleksy rzucane przez słońce, który swoje walory wizualne zawdzięcza efektowi awenturyzacji. Efekt ten ujawnia się w kamieniu słonecznym dzięki drobnym, często niewidocznym gołym okiem, inkluzjom hematytu bądź innych minerałów, na przykład goethytu, pirytu, lepidokrokitu czy muskowitu.
Jest jedną z odmian skalenia, minerału występującego dość powszechnie w skorupie ziemskiej - jednak akurat ta jego odmiana wykazująca migotliwe refleksy, zwana również skaleniem awenturynowym (ze względu na podobieństwo do awenturynu), jest bardzo rzadka.
Kamień słoneczny spotkać można w USA, Indiach, Norwegii, Rosji (okolice jeziora Bajkał), w Polsce zaś - w Sudetach.
Szczególnie cenione w świecie jubilerskim są kamienie słoneczne pochodzące ze stanu Oregon w USA - posiadają one wrostki miedzi, które nadają temu kamieniowi wyjątkowo piękny kolor oraz niespotykany blask.
Kamień słoneczny ma zwykle brzoskwiniowopomarańczową barwę, ale występuje też w odcieniach różu, czerwieni czy żółci, a nawet w kolorze niebieskim i zielonym. Zazwyczaj ma jednak ciepły, słoneczny odcień, dlatego wspaniale prezentuje się w biżuterii w połączeniu ze złotym hematytem albo elementami ze stali chirurgicznej w tym kolorze. Takie kompozycje dodatkowo wydobywają jego słoneczne refleksy, którym zawdzięcza też swoją nazwę.

W artykule na blogu Kamień słoneczny i księżycowy właściwości i zastosowanie dowiesz się jeszcze więcej o tym wspaniałym kamieniu.

Gdzie kupić mieniący się kamień słoneczny naturalny w dobrej cenie?

Zapraszamy do sklepów stacjonarnych Royal-Stone w Warszawie i w Poznaniu, a także do sklepu internetowego www.royal-stone.pl

pixel