Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Onyks

(Liczba produktów: 58)
Kształt
Kolor
Średnica otworu
Rozmiar
Typ otworu
Cena
-

Onyks

Onyks jest wielowarstwową odmianą chalcedonu. Nazwę onyks stosuje się do jednobarwnych kamieni, ale także do kamieni wielokolorowych, złożonych z dwóch naprzemiennie położonych warstw: białej oraz czarne. Taki onyks nazywa się onyksem czarnym lub też onyksem arabskim. Naturalne onyksy należą do skał rzadkich, natomiast często wytwarza się je sztucznie, używając do tego agatów.

 

Kamień onyks - znaczenie i właściwości magiczne

Onyks w języku greckim oznacza "paznokieć". Znany był już w czasach starożytnych. Cieszył się tam wielką popularnością ze względu na przypisywane mu właściwości. Wierzono, że przynosi szczęście i pomyślność, dlatego służył starożytnym do wyrobu talizmanów. W przeszłości wykorzystywano go do tworzenia pieczęci, kamei, a także tworzenia niedużych rzeźb oraz do inkrustacji ozdobnych przedmiotów użytkowych.
Wytwarzane z niego gemmy (na przykład Gemma Augusta), należą do najpiękniejszych przykładów kamei rzymskich.

Biżuteria z kamieniem onyks- bransoletki, kolczyki, naszyjniki - dlaczego warto je nosić przy sobie?

Również współcześnie tworzy się z niego przedmioty użytkowe, takie jak ozdobne szkatułki, sztućce, popielnice, lichtarze czy wazony, oraz oczywiście biżuterię. kamień onyks jest cięty w przeróżne kształty, takie jak krople, łezki, wrzeciona, romby, monety czy serca, co pozwala na wszechstronność zastosowań w przeróżnych stylach i technikach biżuteryjnych. Kamienie onyks świetnie wyglądają w połączeniu z kryształem, lapis lazuli czy hematytem, ale ze względu na swój uniwersalny kolor można go łączyć praktycznie z każdym innym kamieniem. Ten szlifowany w formie kul, zarówno gładkich, jak i fasetowanych, z powodzeniem może być noszony w naszyjnikach i bransoletach, dodając elegancji i charakteru każdej stylizacji.
Podobno onyks pomaga podejmować trafne decyzje, przynosi szczęście osobiste i rodzinne. Onyks to kamień przypisywany osobom urodzonym pod znakiem lwa.

Jak sprawdzić, czy onyks jest prawdziwy i inne ciekawostki o tym kamieniu przeczytasz na blogu.

Gdzie kupić czarny kamień naturalny onyks w dobrej cenie?

Zapraszamy do sklepów stacjonarnych Royal-Stone w Warszawie i w Poznaniu, a także do sklepu internetowego www.royal-stone.pl

pixel