Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Granat

(Liczba produktów: 19)
Kształt
Kolor
Średnica otworu
Rozmiar
Typ otworu
Cena
-

Granat kamień wielu kolorów

Granat to kamień szlachetny z grupy krzemianów. Ze względu na zróżnicowany skład chemiczny granat może przybierać barwy od czerwieni, poprzez brązy aż do zieleni czy czerni. Bardzo cenioną odmianą jest wydobywany w Indiach czarne okazy dające po oszlifowaniu efekt kociego oka. Granat posiada szklisty połysk, jest minerałem dość twardym, ale kruchym. Występuje w skałach metamorficznych i magmowych. Nazwa minerału granat pochodzi od owocu o tej samej nazwie.
Grupa granatów mimo zróżnicowanego składu chemicznego odznacza się wspólnymi cechami krystalograficznymi. Do grupy granatów należą: Grossular - najjaśniejszy z granatów, często nawet bezbarwny, zielonkawy lub lekko żółty, Pirop - zabarwiony rubinowo, Spessartyn - brunatno-czerwony, Almandyn - fioletowo-czerwony, Rodolit - różowy lub purpurowy, Uwarowit - zielony dzięki zawartości chromu, Andradyt - odmiana o największym zróżnicowaniu kolorystycznym. Jednak w języku potocznym pod pojęciem granatu rozumie się jedynie kamienie czerwone - pirop i almadyn. Kamienie granatu można poddawać procesowi wygrzewania, co powoduje ich większą przezroczystość i uwypukla czerwone tony w barwie.
Cena kamieni granatu zależy od ich barwy i pzrejrzystości.
Grant jest minerałem znanym już od czasów starożytnej Grecji czy Egiptu, w późniejszych czasach zdobiono nim klejnoty królewskie i naczynia liturgiczne.

Właściwości kamienia granat:


Uważa się, że kamień granat zabezpiecza przed utratą pieniędzy, sprzyja cechom przywódczym, dodaje odwagi w rozmowach biznesowych, jest kamieniem sukcesu. Kamień granat szczególnie polecany jest osobom spod znaku Wodnika, Lwa i Panny.

Więcej o granacie przeczytasz na naszym blogu.

Gdzie kupić  kamień naturalny granat w dobrej cenie?

Zapraszamy do sklepów stacjonarnych Royal-Stone w Warszawie i w Poznaniu, a także do sklepu internetowego www.royal-stone.pl

pixel