Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Howlit

(Liczba produktów: 184)
Kształt
Kolor
Średnica otworu
Rozmiar
Typ otworu
Cena
-

Howlit turkusowy kamień do wyrobu biżuterii i ozdób

Howlit to dość rzadki minerał z grupy krzemianów. Jego nazwa pochodzi od nazwiska jego odkrywcy H. Howa, który jako pierwszy opisał howlit i określił jego skład. Howlit jest minerałem dość miękkim i lekkim, bardzo porowatym co pozwala na jego barwienie i otrzymywanie imitacji innych kamieni. Szczególnie powszechne jest barwienie howlitu na kolor turkusowy - stąd często howlit brany jest za inny kamień - turkus. Turkusowe kamyki barwionego howlitu są chętnie używane do tworzenia bransoletek, wisiorków kolczyków i innych elementów biżuterii DIY, a ich cena jest dużo niższa niż biżuterii z turkusem naturalnym. W rzeczywistości howlit ma białą, mleczną lub szarawą barwę z brązowymi lub czarnymi żyłkami, odznacza się słabym połyskiem lub jest wręcz matowy.
Howlit powstaje przez odparowywanie jezior i skupisk wodnych w klimacie pustynnym. Duże złoża howlitu występują w Kalifornii w USA i Nowej Szkocji w Kanadzie.
Howlit jest popularnym kamieniem wykorzystywanym w zdobnictwie i produkcji biżuterii.

Jakie są właściwości howlitu?

Uważa się, że howlit powala poprawiać pamięć, uspokaja i ułatwia wyciszenie. Wśród innych jego tzw. właściwości magicznych można wymienić dobry wpływ na stan kości i układu odpornościowego.

Ten turkusowy kamień ozdobny szczególnie jest polecany osobom spod znaku bliźniąt.

  Więcej wiadomości o kamieniu howlit przeczytasz na blogu.

Gdzie kupić turkusowy kamień naturalny howlit w dobrej cenie?

Zapraszamy do sklepów stacjonarnych Royal-Stone w Warszawie i w Poznaniu, a także do sklepu internetowego www.royal-stone.pl

pixel