Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Spinel

(Liczba produktów: 13)
Kształt
Kolor
Średnica otworu
Rozmiar
Typ otworu
Cena
-

Spinel

Spinel to poszukiwany, rzadki kamień szlachetny występujący zazwyczaj w kolorze czarnym, rzadziej żółtym, niebieskim, fioletowym i czerwonym. Jego nazwa nie jest do końca wyjaśniona. Przyjmuje się, że pochodzi z greckiego "iskra" albo z łaciny "czubek/cierń".

 Spinele dają się łatwo szlifować do szklistego połysku i dzięki temu kamienie pięknie prezentują się w biżuterii (np. minimalistyczna bransoletka z fasetowanych oponek).

Spinel wykorzystywany jest do wyrobu ekskluzywnej biżuterii. Szczególnie pożądanym gatunkiem jest spinel gwiaździsty wykazujący asteryzm, czyli efekt gwiazdy (smugi światła przecinające się w jednym punkcie). Ciekawostką jest, że jeszcze 150 lat temu spinel uznawano za rubin. Spinele w naturze lubią otoczenie rubinu oraz szafiru i często występują z nimi w złożach. Black spinel jako minerał występuje we Włoszech (Wezuwiusz), w Niemczech, w Rosji na Uralu, w Indiach oraz w Tajlandii. W Polsce spinel można znaleźć w okolicach Złotoryi.
Czarny spinel najłatwiej pomylić z czarnym turmalinem. Spinel powinien odróżniać się większym połyskiem i niższą wagą. W jubilerstwie spinel najczęściej przyjmuje formę szlifowanych kaboszonów, które znajdują swoje miejsce w pierścionkach i naszyjnikach. Minerał ten lubiany jest przez artystów tworzących w technice wire wrapping. W tańszej wersji spinel spotykany jest w kolorze czarnym jako fasetowane oponki, kule, krople.
Więcej informacji o spinelu znajdziesz na naszym blogu.

Gdzie kupić czarny kamień naturalny spinel w dobrej cenie?

Zapraszamy do sklepów stacjonarnych Royal-Stone w Warszawie i w Poznaniu, a także do sklepu internetowego www.royal-stone.pl

pixel