Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Krosno

(Liczba produktów: 10)
Marka
Cena
-

Krosno do koralików, czyli krosno tkackie

Któż nie lubi tkać na krośnie? Każdy z nas zapewne niejednokrotnie miał z nim do czynienia na szkolnych warsztatach technicznych albo podglądał babcię podczas tkania dywanów. Obecnie bardzo popularne stało się wyplatanie na krośnie za pomocą koralików. Technika wyplatania na krośnie jest na tyle łatwa, że może się jej podjąć początkująca rękodzielniczka, a nawet dzieci.
Bardzo często na warsztatach tworzenia biżuterii gościmy młodych rękodzielników w wieku szkolnym, którym praca z krosnem daje niesamowicie dużo satysfakcji, a dla wielu z nich staje się pasją na dłużej.
Najszybciej i najłatwiej wykonać na krośnie bransoletki, te wąskie na kilka rzędów jesteśmy w stanie zrobić w kilkadziesiąt minut i od razu cieszyć się efektem. Na utkanie na krośnie szerokich bransolet z rozbudowanym wzorem, na 30 i więcej rzędów potrzebujemy już kilku godzin - ale efekt zawsze wynagradza poświęcony czas.
Bransoletki na krośnie są spektakularne i ... bardzo tanie w materiałach (zużywają się głównie koraliki za kilka, kilkanaście złotych). Podstawowe krosna ze stałą długością są przeznaczone do tworzenia bransoletek, natomiast do wykonania długiego naszyjnika typu GERDAN wygodniej wyplatać na dłuższym krośnie.

Jak robić bransoletki na krośnie?

Podstawowe informacje o wyplataniu za pomocą krosna publikujemy na blogu w artykule Krosno dla początkujących. Z wpisu dowiesz się jak zacząć przygodę z tkaniem bez doświadczenia. Polecamy lekturę.

Na krośnie stworzysz bransoletki w różnej kolorystyce, najczęściej powstają motywy boho, folkowe, możesz zabawiać się w przejścia tonalne używają odpowiednich kolorów koralików, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby pokusić się o bransoletkę w jednym kolorze - te też mają urok.

Polecane koraliki do tkania to Toho, Miyuki i Matubo.

Szukasz schematów na tkanie na krośnie? Mamy ich więcej na blogu.

A może chciałabyś zrobić bransoletkę na krośnie zakończoną w trójkąt? To prawdziwy hit, bransoletka wygląda bardzo efektownie i "bogato" - ale z naszym tutorialem już wiele osób mogło się przekonać, że tkanie nawet tej zaawansowanej bransoletki nie jest trudne. Z efektu będziesz bardzo zadowolona!

Rodzaje krosen

Dostępne są krosna drewniane i plastikowe, o standardowej długości (te do bransoletek) oraz krosna z regulacją długości, które są pomocne przy większych formach jak naszyjniki lub długie owijane bransoletki.

pixel