Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kamień księżycowy

(Liczba produktów: 10)
Kształt
Kolor
Średnica otworu
Rozmiar
Typ otworu
Cena
-

Kamień księżycowy

Co to jest kamień księżycowy?

Kamień księżycowy jest skaleniem potasowym i z udziałem skalenia sodowego ułożonego w regularnych warstwach. Na tych warstwach dochodzi do odbicia światła charakterystycznego dla kamieni księżycowych. Kamień księżycowy rozpoznać można po perłowej lub niebieskiej poświacie przesuwającej się wraz z ruchem kamienia i przypominającej światło księżyca. Im bardziej przejrzysty kamień i im bardziej niebieskie i widoczne błyski - tym cenniejszy kamień. Intensywność błysków zależy od grubości wewnętrznych warstw w kamieniu księżycowym.

Kamień księżycowy składa się z kryształów adularu i ortoklazu. To właśnie odbicie światła od tych wewnętrznych warstw daje piękną niebieską opalizację. Część kamieni księżycowych charakteryzuje się tęczową grą świateł tzw. schillerescencją.
Najlepszej jakości kamienie księżycowe spotykane są na Sri Lance, Birmie i Indiach. Minerał ten można także spotkać na Madagaskarze, w Brazylii, Tanzanii i USA.
Kamienie księżycowe są cenione w jubilerstwie - zwykle stosuje się do nich szlif kaboszonowy niekiedy fasetkowy.

Jakie kolory ma kamień księżycowy do tworzenia biżuterii?

Kamień księżycowy występuje w kolorach - białym, kremowym, żółtym, brązowym, niebieskim i zielonym. Najbardziej poszukiwany do tworzenia biżuterii DIY jest kamień księżycowy z pięknym niebieskim błyskiem.

W jakiej biżuterii kamień księżycowy wygląda najlepiej?

Naturalny kamień księżycowy wygląda najlepiej w delikatnych projektach biżuterii.  Kaboszony gładko szlifowane polecamy na kolczyki i pierścionki, a także do wire wrappingu. Fasetowane kule i oponki kamienia księżycowego sprawdzą się w naszyjnikach, bransoletkach i kolczykach.

Kamień księżycowy polecamy osobom urodzonym pod znakiem Raka, wagi i Skorpiona.

Właściwości kamienia księżycowego

Uważa się, że kamień księżycowy ma dobry wpływ na mądrość, zmiany w życiu i nowe początki. Kamień księżycowy wspomaga kreatywność, intuicję i ma działanie ochronne w podróży. W strefie fizycznej poprawia stan skóry i włosów.

W naszym sklepie znajdziesz kamień księżycowy w sznurach i na sztuki, a także zawieszki z kamieniem księżycowym.

W artykule na blogu Kamień słoneczny i księżycowy właściwości i zastosowanie dowiesz się jeszcze więcej o tym wspaniałym kamieniu.

Gdzie kupić opalizujący kamień księżycowy naturalny w dobrej cenie?

Zapraszamy do sklepów stacjonarnych Royal-Stone w Warszawie i w Poznaniu, a także do sklepu internetowego www.royal-stone.pl

pixel