Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sutasz POLSKI

(Liczba produktów: 119)
Zabacz wszystkie kategorieUkryj kategorie
Kategoria
Kolor
Typ sutaszu
Pokaż tylko

Sznurek Sutasz Polski


Seria sznurków sutasz do tworzenia biżuterii wyprodukowana w Polsce.
Sutasz ma półmatowe wykończenie, dość wyraźnie widoczny splot po obu stronach, jest mięsisty, doskonale się układa. Rdzeń sznurka wykonany jest z bawełny, oplot z poliestru.
Polski sutasz z łatwością można przeszywać, nawet przez wiele warstw bez obawy przesunięcia się poszczególnych pasm jak to bywa w bardziej śliskich sznurkach z oplotem wiskozowym. Dzięki swojej idealnej sztywności jest doskonały do tworzenia ażurów, nawet bez dodatkowych usztywnień. Odznacza się żywą, trwałą kolorystyką, a ogromna paleta kolorów spełni oczekiwania nawet wymagającej Sutaszystki.
Polski sutasz nie zaciąga się, łatwo nadać mu i przywrócić oczekiwany kształt. Sznurek po odcięciu należy zabezpieczyć przed rozdwojeniem np. przytapiając końcówkę lub zaklejając ją kawałkiem taśmy klejącej.

Dlaczego Sutasz Polski polecany jest szczególnie osobom początkującym?

Polski sutasz szczególnie polecamy osobom początkującym, ponieważ nie sprawia w pracy tak wielu kłopotów jak tradycyjne wiskozowe sznurki sutasz, a niektóre rękodzielniczki mówią wprost "sutasz polski szyje się sam" - mając na uwadze zapewne tempo w jakim przybywa robótki jeśli szyjemy z polskich sutaszy. Polski sutasz polecamy zarówno do większych jak i mniejszych projektów. Sutasz polski zebrał bardzo pozytywne opinie zarówno od początkujących sutaszystek jak i doświadczonych rękodzielniczek. Czasami klienci mają problem z końcówkami sznurka, które mogą się nadto rozplątywać - a to utrudnia manewrowanie podczas ich zszywania. Jak sobie poradzić z rozdwajaniem sznurków? Jest kilka sposobów, najbardziej znany to przypalenie końcówek zapalniczką lub niezawodnym przypalaczem do sznurka. W przypadku zapalniczki dobrze jest uciąć sznurek dokładnie w połowie "przytopienia" aby z obu stron sznurek był zabezpieczony przed strzępieniem się. Innym sposobem na końcówki może być użycie kleju - zasada podobna jak z przypalaniem.

Jak wygląda biżuteria z użyciem pasm sutaszu polskiego możesz zobaczyć na naszym blogu w galerii konkursowej Sutaszowe wyzwanie

A jeśli interesuje Cię biżuteria ślubna to tutorial na ślubne kolczyki NOVIA z wykorzystaniem Polskiego Sutaszu poprowadzi Cię krok po kroku do pięknego efektu.

Największym atutem sznurka do sutaszu z Polski jest ogromna paleta barw, w której znajduje się ponad 100 kolorów. Poza sznurkami jednokolorowymi i sznurkami z nicią metaliczną są melanże, które łączą 2 lub 3 odcienie przędzy - takie połączenia sznurków pobudzają kreatywność.

pixel