Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kaboszony z kamienia

(Liczba produktów: 487)
Kształt
Kolor
Rozmiar
Cena
-

Kaboszony z minerałów

czyli kamienie naturalne najczęściej płaskie z jednej strony a wypukłe z drugiej. Cechą charakterystyczną jest brak wiercenia. Kaboszony z kamieni naturalnych nadają się do oprawy w metal, szczególnie srebro. Do osadzenia kaboszonów można wykorzystać zarówno gotowe bazy jak i można tworzyć dopasowane cargi samodzielnie.
Rękodzielniczki i jubilerzy często wykorzystują kaboszony jako centralny element pracy. Kaboszony z kamieni, szczególnie takich jak labradoryt czy lapis lazuli nie potrzebuję wiele by pięknie prezentować się w biżuteryjnych projektach, zapewne dlatego najchętniej sięgacie po nie chcąc uzyskać efekt ?wow?.
W dziale kaboszony z kamienia znajdziesz też inne płaskie okazy wykonane z kamienia naturalnego, które nie mają otworu. Kamea to dwuwarstwowy kamień, na wierzchu wyrzeźbiona postać kobiety, pod spodem gładko oszlifowany kamień zazwyczaj w kształcie owalnym. Kamea była nieodzownym elementem wystroju dam na dworach, noszono je wysoko pod szyją, stanowiły zapięcie lub broszę w żabocie. Kamee z masy perłowej są dość popularne również i dzisiaj.
Hitem ostatnich miesięcy stały się naturalne kaboszony z hematytu platerowane, czyli pokrywane cienkimi powłokami metali. Dzięki temu hematyt przestał być jednokolorowy i nudny, (przypomnijmy, że naturalny kolor hematytu jest grafitowy), a stało się możliwe tworzenie nie tylko takich kolorów jak złoty czy srebrny, ale całe mnóstwo tęczowych, metalicznie połyskujących odcieni. Najbardziej rozchwytywane są fioletowo-zielone i kobaltowe połączenia, w sutaszu i beadingu wyglądają świetnie!

pixel