Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Igły

(Liczba produktów: 35)
Marka
Cena
-

Igły do koralików/robienia biżuterii - specjalistyczna igła do haftu sutasz, haftu koralikowego, tkania na krośnie i beadingu

Igły jubilerskie to jedno z podstawowych narzędzi rękodzielników tworzących biżuterię handmade. Igły do nawlekania koralików pomagają szybko i precyzyjnie nawlekać najdrobniejsze korale i kamienie i inne półfabrykaty. Igły ze smukłym uszkiem do drobnych koralików Tohokoralików Miyuki przechodzą nawet przez najmniejsze koraliki, a igły z dużym oczkiem, tzw. Big Eye pomagają przeprowadzać nici nawet w najtrudniejszych warunkach. Igły do beadingu muszą być cienkie i smukłe, ale z odpowiednio dużym oczkiem tak, aby ich nawlekanie nie było trudne. Do prac z koralikami polecamy igły John James i Pony. Igły te można kupić w zestawach, w których znajdują się różne rozmiary igieł dopasowane grubością (na ogół nr 10-13) tak, aby spełniały oczekiwania sutaszystek i beaderek. Wybierając igłę do pracy, należy zwrócić uwagę także na jej długość.

Do haftu koralikowego wybieramy igły krótkie, do szycia sutaszu i beadingu i do nawlekania koralików potrzebujemy igły dłuższe.

Na szczególną uwagę zasługują skręcane igły do pereł ułatwiające nawlekanie i supełkowanie kamieni i pereł. W ofercie sklepu znajdują się także igły do frywolitki oraz igły do młynków do koralików - pomocne w nawlekaniu koralików do wyrobu sznurów szydełkowo - koralikowych.
Do tkania biżuterii na krośnie polecamy długie i cienkie igły pozwalające na wyplatanie nawet szerokich bransoletek na krośnie.

pixel