Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gumki do bransoletek

(Liczba produktów: 36)
Kolor
Średnica
Cena
-

Silikonowa jubilerska gumka do bransoletek

Przezroczyste gumki do biżuterii

Jaki jest najszybszy sposób na zrobienie bransoletki? Oczywiście  gumka do bransoletki i garść kamieni lub koralików. Bransoletki na rozciągliwej gumce są hitem już od kilku sezonów. W naszej pracy codziennie spotykamy klientki, które uwielbiają ten typ biżuterii! Bransoletki takie są idealne dla Pań i Panów w każdym wieku, a także dla dzieci. Na gumeczki do bransoletek można nawlekać kamienie, koraliki szklane, kryształki, korale ceramiczne czy drewniane.

Jak wybierać gumki do bransoletek?

Wybierając biżuteryjne gumeczki do robienia bransoletek, należy, zwrócić uwagę na ich średnicę / rozmiar — tak, aby pasował do rozmiaru otworu w kamieniach, perłach czy koralikach tworzących naszą pracę.

Wśród jubilerskich gumek do bransoletek wyróżniamy gumki płaskie i okrągłe. Silikonowa okrągła gumka do robienia bransoletek  (czasem nazywana gumka żyłkowa) jest łatwiejsza w użyciu, bardziej wytrzymała i dzięki temu, że jest przezroczysta, pasuje do wszelkich kamieni i korali. Płaskie gumki do koralików są zwykle mniej wytrzymałe, ale za to bardziej sprężyste, doskonale sprawdzają się do stosowania w bransoletach wielorzędowych lub do nawlekania kamieni i pereł o małych otworach.

Jak stosować gumeczki do bransoletek?

Płaskie gumeczki do bransoletek powinny być przewlekane przez kamienie wielokrotnie, co zwiększa ich wytrzymałość, a także trwałość pracy. Popularne i zawsze modne bransoletki na gumce wyróżniają się także łatwością ich tworzenia — należy jedynie na ok. 40 cm kawałek gumki do bransoletek nawlec kamienie czy korale w wybranej kolejności, a następnie związać mocno ścisły supełek. Do bransolet na gumce nie montujemy zapięć, a na supełki nie stosujemy kleju, gdyż może on uszkadzać zarówno gumkę jak i kamienie — ścisły supeł w zupełności wystarczy i będzie z pewnością stanowił wystarczające zabezpieczenie dla bransoletki.
Specjalnie wyselekcjonowana guma do bransoletek z oferty royal-stone.pl jest trwała, niezawodna i wytrzymuje wiele lat w dobrym stanie. 

Ozdobą bransoletek na gumce mogą być przekładki i zawieszki. Należy stosować do nich podwieszki lub większe ogniwka do zawieszek.

Wykonując bransoletki na gumce jubilerskiej do bransoletek, należy pamiętać, ze nie każdy kształt kamieni i koralików będzie dobrze wyglądał w takim projekcie. Gumeczki do bransoletek powodują ścisłe przyleganie elementów do siebie i mogą się one źle układać w gotowej biżuterii. Kostki, oliwki, wałeczki mogą wymagać zastosowania przekładek przy stosowaniu gumki do bransoletek.

Zajrzyj na blogowy wpis Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o robieniu bransoletek na gumce..., w którym znajdziesz wiele cennych informacji o tym jak stosować gumki na bransoletki, aby wykonana na ich bazie biżuteria była trwała i długo cieszyła jej właścicieli.

pixel