Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szczypce

(Liczba produktów: 50)
Marka
Kolor
Cena
-

Szczypce do tworzenia biżuterii

Różnego rodzaju szczypce to podstawowe narzędzia niezbędne przy robieniu biżuterii. Dostępnych jest wiele rodzajów szczypiec zarówno do podstawowych technik, czyli wyginania lupików i odcinania drutu, a także skomplikowanych prac metaloplastycznych i wire-wrappingowych.
W ofercie Royal-Stone znajdziesz w atrakcyjnych cenach zarówno szczypce adresowane do hobbystów tworzących biżuterię jak również szczypce przeznaczone do zastosowań profesjonalnych (marki typu: Griffin, Beadsmith, Antilope).  

Podstawowe szczypce wykorzystywane do robienia biżuterii:

  • Szczypce okrągłe zbieżne

Dzięki szczypcom okrągłym można zawinąć lupik (loop) czyli kółeczko na końcu szpilki. Dzięki nim wygniesz łatwo równe fantazyjne kształty z drutu.
Dostępne są także modele z wymiennymi nylonowymi nakładkami zabezpieczającymi powierzchnię metalu przed tworzeniem się odgnieceń.

  • Szczypce płaskie

Dzięki szczypcom płaskim łatwo zagniesz szpilkę lub drut pod kątem ostrym. Pomocne są również przy prostowaniu w trakcie prac różnych metalowych elementów, z których wykonujesz biżuterię. Dostępne są także modele z wymiennymi nylonowymi nakładkami zabezpieczającymi powierzchnię metalu przed tworzeniem się odgnieceń.

  • Szczypce tnące

Szczypce tnące to jedne z najpotrzebniejszych narzędzi w biżuteryjnej pracowni. Dzięki nim łatwo skrócisz metalową szpilkę lub odetniesz drut. Przydatne są również przy docinaniu na żądaną długość pasków blachy z przeznaczeniem na cargi do oprawy kaboszonów.

Więcej o narzędziach typu szczypce do podstawowych technik biżuteryjnych przeczytasz w artykule na naszym blogu.

Szczypce do tworzenia biżuterii specjalne:

  • Szczypce do zaciskania kulek

Szczypce o specjalnie uformowanych szczękach. Umożliwiają zaciśnięcie prawidłowo ukształtowanej kulki zaciskowej na lince. W efekcie kulka jest zaciśnięta, ale przyjmuje kształt podobny do okrągłego zamiast płaskiego jak by to było w przypadku zastosowania zwykłych szczypiec płaskich.

  • Szczypce do formowania ogniwek

Dzięki specjalnie uformowanym szczękom bez trudu samodzielnie uformujesz ogniwka. Niezastąpione jeśli tworzysz biżuterię w technice chainmaille. Przydatne każdemu twórcy biżuterii.

  • Szczypce do cięcia ogniwek

Szczypce szczególnie polecane dla osób, które potrzebują samodzielnie przygotować dużą ilość ogniwek. Dzięki nim po nawinięciu drutu w dłuższą spiralę ("sprężynkę") bez trudu przetniesz ją uzyskując większą ilość równych ogniwek.

  • Szczypce do tworzenia loopików

Dzięki specjalnemu mechanizmowi kształtującemu z pomocą tych szczypiec z łatwością wykonasz lupika (loop) i uzyskasz szpilkę pod kolczyk.

  • Szczypce półokrągło-płaskie (tzw. szyncęgi)  

Jedne z podstawowych szczypiec stosowanych w jubilerstwie. Szczypce te są niezbędne m.in. do wstępnego ręcznego kształtowania obręczy pierścionka lub obrączki (tzw. szyny). Dostępne są także modele z nylonowymi nakładkami zabezpieczającymi powierzchnię metalu przed tworzeniem się odgnieceń.

  • Szczypce półokrągło-wklęsłe

Dzięki tym szczypcom łatwo ukształtujesz pasek blachy lub drutu w łuk.

  • Szczypce do tłoczenia i fakturowania blach

Różne modele szczypiec do fakturowania blach umożliwiają łatwe uzyskiwanie różnych wytłoczeń lub faktury na powierzchni metalu.

Szczypce specjalne do prac zaawansowanych oferowane są pojedynczo. Szczypce podstawowe można zakupić zarówno pojedynczo jak i w zestawach. Na prezent dla rękodzielnika polecamy szczególnie kolorowe zestawy narzędzi marki Beadsmith.

pixel